קשיבות פנימית ומודעות פעילה

קורס יסודות המיינדפולנס

פעם בשבוע נתכנס פנימה, למסע אישי אל עומק הרבדים בתוכנו.

נפרום את הקשרים מהעבר ונשתחרר אט אט, תוך תרגול של טכניקות מדיטציה שונות, מהרשמים והדפוסים האוטומטיים שמלווים אותנו בחיים.

 

הקול שבתוכנו - זה שזורם ללא הפסקה ויוצר בתוכנו, באופן אשלייתי, לופ אינסופי של חשיבה בלתי רצונית, דימויים, הזדהויות ומשם לולאות בלתי נגמרות של רגשות. זהו הקול שמשתלט עלינו ויוצר סבל.

באמצעות תרגול המיינדפולנס אנחנו מפתחים יכולת להיות בכל רגע נתון במצב של מודעות פעילה ובכך לפעול באופן מודע כדי להגשים את המטרות שלנו. בשביל להגיב לכל סיטואציה בצורה המועילה ביותר נדרשת השליטה בתשומת הלב, שליטה זו דורשת תרגול, בדיוק כמו במכון כושר, זהו שריר שאנחנו מתאמנים בפיתוח שלו.

הפרעות קשב וריכוז, תודעה תזזיתית, חרדות, דכאון, נטייה למרמור, כעס, ביקורתיות או תלונתיות - כל אלו הם תוצרי לוואי של אורח החיים שלנו.

 

ברגע שנכניס תרגול של קשיבות לצרכים המדויקים בתוכנו נבין איך הפעולות שלנו הן אלו שקובעות את איכות חיינו.

מה נלמד בקורס?

במהלך הקורס נלמד על הפילוסופיה של היוגה ונבין במילים פשוטות כמה היא רלוונטית לחיי היומיום ומהם הצעדים הפרקטיים שיש לבצע כדי להשיג רוגע מערכתי או נועם קבוע ובלתי תלוי בגורמים חיצוניים סביבנו.

כמו כן, נרחיב את הדיון על ההכרה (המיינד): מה התפקיד שלה, איך היוגה מגדירה אותה ואיך ניתן לנקות ולתחזק אותה באופן שוטף על מנת שתשרת אותי בצורה המועילה ביותר.

בנוסף, נלמד טכניקות נשימה מיוחדות מהיוגה (תורת הפראניאמה) שיתמכו בתרגול המדיטציה, ישקיטו את המערכת ויעלו את המודעות מעל לפני השטח. מבפנים החוצה.

מיינדפולנס הינו ידע עתיק שמתאים לכל אדם ובכל מקום  - החל מסטודנטים או אנשי עסקים וכלה בשואפים רוחניים, בסביבת עבודה או בחיי משפחה. ולהביא לכך שכל אחד יוכל לממש את פוטנציאל הפעולה הטמון בו ולהגשים את מטרותיו.


הקורס מיועד לכל מי שמעונין להכיר או להעמיק במדיטציה ולהרחיב את הבנתו בשימוש בטכניקה בחיי היום יום על מנת שלא לחיות חיים על "אוטומט" וליצור חופש פעולה.

קצת עליי

שמי יואב לייבוביץ' ואני צועד בדרך המודעות הפעילה כבר כמה שנים תוך כדי למידה מתמדת.


למיינדפולנס נחשפתי לראשונה בשנת 2010 בריטריט ויפאסנה בצפון הארץ, כאשר בשלושת השנים האחרונות הפילוסופיה של היוגה לוקחת חלק אינטנסיבי בחיי.


מורה מוסמך להוראת מדיטציה ופילוסופיה יוגית מעמותת קדן בהנהלת גלית לוין.
מלמד קורסי מיינדפולנס בקבוצות פרטניות בכל רחבי הארץ, מרצה במכללת רידמן וראש תחום מדיטציה במכללת קדן. 

הוראת המדיטציה מגיעה מתוך החוויה האישית שלי, וההבנה שזוהי יכולת נרכשת שניתן לפתח ואכן משנה חיים מקצה לקצה. וכן, מתוך אמונה שהפצת הידע הנכון הוא שליחות וזכות גדולה.


בנוסף, אני מלווה תהליכים אישיים ביוגה תרפיה מנטלית ומנחה סדנאות בנושאי היגיינה טבעית וריפוי עצמי.


גר בהרי ירושלים ובעל תואר ראשון בכלכלה מאונ' בן גוריון בנגב.

ובמספרים

 בעקבות הסגר השיעורים עוברים למתכונת אונליין ב- zoom.
♥ 7 מפגשים קבוצתיים (באורך של כשעה וחצי כ"א)
.

עלות מופחתת עבור הקורס - 400 ₪

להרשמה ופרטים נוספים השאירו פרטים כאן

כל הזכויות שמורות © פראניה

  • Facebook - Black Circle