• יואב לייבוביץ

💞 כנות הלב המודע 💞

'' No legacy is so rich then Honesty "

אחד מהערכים שהכי מעוררי מודעות עבורי הוא כנות, וכשהתחלתי לחקור מה המילה הזו אומרת הבנתי שיש בה הרבה מעבר:

1) כנות הפה והפעולה - ''אל תשקר ולא תצטרך לזכור מה אמרת.'' בפשט של המושג כנות זה כמובן לא לדבר דברי שקר. לא חצאי אמת ולא ליד האמת. אין סילופים, ללא הטעיות ולכן גם אין התפתלויות לא נעימות אח''כ. זה מקל כל כך על ההתנהלות היומיות ומערכות היחסים הכי קרובות. וזה מאוד עוזר לשקף באומץ את עצמך מול האחר. פה גם נכנסת כנות הפעולה: ''כנות נעדרת מן המעשה" כלומר אין צורך לפעול באף צורה כדי להוכיח או להראות מציאות אחרת ממה שכבר קיים בהווה. הוא שלם ויפה כמות שהוא. מה שצריך להיות מובן יובן מאליו. אנחנו פוגשים המון אנשים מעוררי השראה כאלו במהלך דרך החיים.

2) כנות הראש - זהו מצב שבו השיח הפנימי לא מעוות את המציאות החיצונית והפנימית וגם לא מנסה לייפות אותה. אני לא ''עובד על עצמי'' ומרבה לשאול בפנים האם אני באמת עושה הכי טוב שאני יכול? בכל הספקט של החיים.. זוגיות, עבודה... או שמא אני רק אומר לעצמי ''זה מה שיש...'', או כל מיני אמיתות נוראיות שקיימות בתוכי: ''אני לא ראוי לאהבה''. זה שקר! האישיות והאגו מצמצמים אותנו כשאנחנו מאמינים להם, אבל מצד שני כנות פנימית מכניסה לנו מוטיבציה להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמנו בכל רגע נתון. היא דוחפת אותי קדימה ומאפשרת לשמוע ביקורת בונה שהיא הכרחית ותומכת בתהליך הגדילה האישי.

3) כנות הלב המודע - ''לשון הרע לא מדבר אלי'', כולנו ראינו את הסטיקר על הרכב לפנינו - אבל האם זוהי באמת אבן יסוד בחיים שלנו? ובכן.. הלב לא מקטלג, לא מאשים, לא מרכל וגם לא שיפוטי. הלב הוא נוכחות מודעת. ושם, במקום הזה, אין דיבור בגנות אף אחד ועל אף דבר. זה בסדר להביע דעתנו ולא להסכים עם הדברים שנאמרים או שקורים אבל כשזה ענייני ותכליתי זה משיג את המטרה בייעילות רבה הרבה יותר מאשר כשזה מגמתי, אישי ופוגע. ביקורת היא טובה כשהיא נשמעת ללא הערכה אלא רק מתוך הבחנה של הדברים - כך הבן אדם מולי לא מתעסק בלהתגונן ופנוי להקשיב ולהפנים את המסר. בכל מקרה לשון הרע מזהמת את הנפש, ההכרה מתרגלת לרכל ולהרעיל וזה שואב מאיתנו המון אנרגיות חיוניות.

כדי לדעת אם אני בראש או בלב אני פשוט בודק האם מה שיש בתוכי יוצר הרמוניה? האם מה שאגיד ואעשה יוצר אחדות או נפרדות? ובכל פעם שהיצר עולה כדאי לעזוב את הראש, ולרדת אל הלב המודע. לתרגל קבלה לקולות שבתוכי, מותר להם להיות - אבל אני לא פועל מהם ולא אומר אותם.

או כמו שפינוקיו שר: כמה טוב לחיות ולהיות. (במודעות) ילד שאוהב את העולם, והעולם אותו אוהב...מכל הלב 💞

כדי לעבור מהראש ללב הסוד הוא שליטה בתשומת לב ואת זה מדיטציה מלמדת. 🙏 אני מלמד במסורת ה'דאנה' - תרומה בסוף כל שיעור לפי יכולת ונדיבות המשתתפים ( + דמי רישום סמליים).


כנות הלב המודע יואבי 🌼

כל הזכויות שמורות © פראניה

  • Facebook - Black Circle