• יואב לייבוביץ

על חיסונים 🧬

שאלה: ''היי יואב, מה שלומך? אני רואה הרבה את התכנים שאתה מעלה ועוקב ומתחבר מאוד לקדן. בעקבות הלחץ החברתי הגדול שאני מרגיש בכיווצים ומחשבות רבים שנוצר בעקבות הקונפליקט בין מחוסנים ללא מחוסנים. רציתי לשאול אותך מה דעתך על נושא החיסונים, האם אתה התחסנת? כמובן אם זה מרגיש לך בנוח לענות. פשוט רוב האנשים סביבי לא חיים בצורה "מודעת" ומאוד ניזונים מהתקשורת אז רציתי לשמוע מישהו שמצליח לראות את התמונה הגדולה יותר. כמובן רק אם נוח לך לענות על זה ''


תשובה: היי חבר (: תודה רבה, אני בטוב ונעים. מזדהה עם מה שכתבת, בהחלט נושא טעון אבל הוא לא חייב להיות כזה, והדרך שלנו לדון עליו בהחלט יכולה להיות אחרת.

אני מאמין שריבוי הדעות שיש ביננו לא מחליש אותנו אלא דווקא מחזק ומעצים אותנו כחברה. אני משתמש בסיטואציות לא נעימות של ויכוח כעוד התנסות שמלמדת אותי על איפוק ושליטה בתשומת לב וזה מה שמפתח את המודעות העצמית שלי.

ברגע שאני נתקל בדעה ששונה ממני אני לא מנסה לשכנע את הצד השני אלא להקשיב לו או לה ודווקא מוכן לשים את דעותיי ''בסיכון'' ולהטיל בהן ספק. ההבנה שאף אחד לא מחזיק באמת והכל מייצג דעות אישיות יוצר ברגע אחד דיאלוג ולא וויכוח/ריב. הצד השני מרגיש את זה ומשהו, במקום להתכווץ, מתרחב בינינו.

במצב כזה, אפשר לראות שכל אחד ואחת מאיתנו פועלים כדי להשיג טוב - לפי הידע הסובייקטיבי שלהם. גם אם השכן קרא לי רוצח כי לא התחסנתי (סיפור אמיתי) - עדיין יכולתי לראות שהוא בסך הכל מודאג, וחרד לבריאות של עצמו ושל משפחתו. כלומר, כל גלי ההכרה שעולים בתוכינו ומקבלים ביטוי חיצוני כמו כעס, חרדה, חוסר סובלנות רק מעידים שאיכפת לנו ואנחנו רוצים בטוב, אחרת לא היינו כועסים או חרדים.

בשורה התחתונה מדובר בניסוי שאף אחד לא יודע מה יהיו ההשלכות שלו גם בטווח הקצר של שנה וגם בטווח הארוך של למשל עשור. לכן זה הטיעון העיקרי שלי בהחלטה לא להתחסן, וזה לגטימי לחלוטין בעיני כי יש לי מערכת חיסונית חזקה ואין לי צורך להזריק שום דבר ניסיוני לגוף כדי להרגיש ביטחון או בריאות. אחד מהעקרונות שלמדתי מהיוגה היא לקיחת אחריות אישית על המערכת שלי: הקפדה על תזונה נכונה, תנועה, נשימה, ריכוז והרפייה הם האחראים לכך שאני חולה פעם ב5,6 שנים.

כמו שזה נראה עכשיו הניסוי הזה מצליח ומספר החולים והמתים קטן מיום ליום. ככה שזה חדשות טובות כי כנראה כל מי שאנחנו מכירים התחסן...הלוואי וכולם יהיו בריאים ובטוב

סאט - צ'יט - אננדה קיום - מודעות - נועם


 טליה אבידור דדש

שמעתי על מיינדפולנס פה ושם, ידעתי שזו שיטה שמקנה ידע וכלים פרקטיים לחיים מודעים. 

ליואב הגעתי דרך חברה שהשתתפה בקורס שלו והמליצה עליו בחום. 
החיבור שלי עם יואב היה מיידי,
משיעור לשיעור יואב העמיק אצלי ידע חכם ועמוק שהרגשתי שהיה קיים בי מאז ומעולם. בזכות הידע מהקורס של יואב ובאמצעות תרגול המדיטציה למדתי לשלוט בתשומת הלב שלי ולפעול בחיי היום יום בצורה יותר מודעת ומטיבה. 

קורס מיינדפולנס של יואב היווה עבורי שער במסע שלי לגילוי סודות היקום והחיים.
אני ממשיכה לצעוד את הדרך הזו עד היום ומגלה בה את עצמי ואת נפלאות הבריאה.
Everyday❤️