• יואב לייבוביץ

מחשבות על מערכות יחסים:

מערכות יחסים בין בני אדם נועדו ליצירה, להפרייה הדדית ולהזנה.🌱 כך אנו גדלים ומביאים את עצמנו לידי ביטוי. כשמערכת יחסים מגיעה מעומק הלב אין צורך אפילו בנימוסים.


מערכות יחסים לא נועדו לגרום אחד לשניה להרגיש טוב ונעים ע''י חיזוקים חיוביים ומעשים יפים. למעשה, זה מה שיוצר תלות. לא שותפות. לפני שמתנסים במערכות יחסים עם אחרים יש לפצח מערכת יחסים אחת פנימית (והחשובה ביותר):

אף פעם, במהלך הילדות והבגרות שלנו לא למדנו לפתח יכולת להגדיר בעצמנו מה אנו שווים. החברה נוטלת את האחריות הזו מידינו עוד בגן כשקיבלנו מדבקות על התנהגות ראויה או גיליון ציונים בבית ספר ועד למילה טובה של המפקד בצבא או הבוס בעבודה. עד שהערכה מגיעה אנחנו נמצאים בחוסר וודאות לגבי האיכות שאנו מביאים עימנו. בגלל זה קל למכור לאנשים מוצרי אופנה, טכנולוגיה ויוצא בכך.. כדי שנרגיש חלק מקונצנזוס חברתי ושם זה מרגיש בטוח.

איך אני משקיע במערכת היחסים הפנימית שלי? ~התבודדות~ היא עוזרת לי לחזור אל האמצע שבתוכי, לזה ששומע את הקולות השונים, את הצדדים המנוגדים בהכרה - כהורה שמקשיב לילדיו, מחייך ומחליט בתבונה את נתיב ההליכה.

בהתבודדות אני בטוהר ובקדושה כבן אנוש. היא עוזרת לקלף את הקליפות שצברתי ופשוט להיות. המרדף פוסק. היא מחדדת אצלי את התכלית של כל מעשי - עשיית טוב. ותו לא.

כשחוזרים לאמצע, לא לוקחים שום דבר באופן אישי - גם מחמאות וגם עלבונות. אין סיבה להתנות את האושר שלי במילים טובות וחיבתם של אחרים כלפי. זה התסריט שלהם לחיים והדרך שבה הם רואים את הדברים והיא נכונה רק להם ובאותו רגע חד פעמי.

אהבה ושפע יואבי 💞

 טליה אבידור דדש

שמעתי על מיינדפולנס פה ושם, ידעתי שזו שיטה שמקנה ידע וכלים פרקטיים לחיים מודעים. 

ליואב הגעתי דרך חברה שהשתתפה בקורס שלו והמליצה עליו בחום. 
החיבור שלי עם יואב היה מיידי,
משיעור לשיעור יואב העמיק אצלי ידע חכם ועמוק שהרגשתי שהיה קיים בי מאז ומעולם. בזכות הידע מהקורס של יואב ובאמצעות תרגול המדיטציה למדתי לשלוט בתשומת הלב שלי ולפעול בחיי היום יום בצורה יותר מודעת ומטיבה. 

קורס מיינדפולנס של יואב היווה עבורי שער במסע שלי לגילוי סודות היקום והחיים.
אני ממשיכה לצעוד את הדרך הזו עד היום ומגלה בה את עצמי ואת נפלאות הבריאה.
Everyday❤️